4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun maddesi uyarınca; alıcılar gün içinde vazgeçme ve değişme hakkına sahiptir.

Bu hakkı kullanabilmeleri için; bu süre zarfında iade talebini bildirerek ürünü bize ulaştırmaları ve ürünü tamamen orijinal, garanti şartlarını kapsayan haliyle* ve tüm evrakları ile birlikte teslim etmeleri gerekmektedir.

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici iade veya değişim hakkını kullanamaz.

7- 30 gün arası iade talepleri için; ürünün orijinal ve garanti kapsamında* olması dahilinde  %50 değer kaybıyla talebinizi yerine getirmekteyiz. 7-30 gün arası değişim talepleri için ise yine garanti kapsamı* dahilinde  %25 değer kaybı ile yardımcı olmaktayız.


* Bizden satın alınan ürünlerin garanti kapsamında olması için üçüncü şahıs ve kurumlara herhangi bir şekilde müdahalede bulundurmamanız, boyut ayarlama, ölçü değiştirme, tamir v.b. işlemler yaptırmamanız gerekmektedir. Nine Pırlanta yetkilileri dışında müdahale görmüş ürünler garanti kapsamından faydalanamaz.)